X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

همه ی تورهای گردشگری چین به کره شمالی متوقف شد

جمعه 19 آبان 1396

درست بعد از سفر رئیس جمهور آمریکا به چین، این کشور تورهای گردشگری به مقصد کره شمالی را متوقف کرد.


پیش از آنکه دونالد ترامپ در قالب آخرین بخش از تور آسیایی خود وارد چین شود، این کشور تمام سفرهای توریستی به مقصد کره شمالی را متوقف کرد.

بنا بر گزارش های منتشر شده، گردانندگان تورهای گردشگری در شهر داندونگ که یک شهر مرزی چینی است، با دستوری مواجه شدند که براساس آن اجازه نداشتند هیچ گردشگری را به سمت پیونگ‌یانگ، پایتخت کره شمالی هدایت کنند.

دفتر توریسم داندونگ که مسئولیت نظارت بر بیشتر کمپانی‌هایی را بر عهده دارد که شهروندان چینی را به کره شمالی می‌برند، این دستور را به اطلاع گردانندگان تورها رساند. به این ترتیب از روز چهارشنبه، توریست‌ها فقط اجازه دارند در روز به شهر سینوجیو سفر کنند که با فاصله کمی از مرز واقع شده است.

همچنین یکی از منابع آگاه در این ارتباط گفت: 

«در حال حاضر فصلی است که تعداد گردشگران کم است، اما احتمال این که چنین چیزی دلیل این مسئله باشد بسیار کم است. به احتمال بسیار بیشتر این مسئله مرتب با افزایش تحریم‌ها علیه کره شمالی است. باید صبر کنیم و ببینیم وقتی که آقای ترامپ از چین می‌رود چه اتفاق‌هایی خواهد افتاد. شاید این اتفاق باعث شود محدودیت‌های فعلی کم‌رنگ‌تر شوند، اما سخت می‌توان با اطمینان چنین چیزی را گفت. تمام این‌ها مرتبط با تنش‌های رو به افزایش در منطقه است.»


روز چهارشنبه وزارت امور خارجه چین اعلام کرد به طور کامل تحریم‌های تصویب‌شده توسط شورای امنیت سازمان ملل را اعمال کرده و در حال بررسی است تا جلوی هرگونه حرکت‌های متضاد با آن را بگیرد.


نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.