قدم زدن در شهر قدیمی آنتالیا

یکشنبه 26 فروردین 1397
تور ترکیه آنتالیا | آنتالیا


با پایان یافتن فصل داغ سفر و گردشگری و اتمام تعطیلات، فرصتی پدید آمده است تا افراد بتوانند با هزینه ی کمتر به شهرهای مختلف سفر کنند.

یکی از پکیج های تورهای مسافرتی، تور ترکیه آنتالیا است که توسط مسافران خریداری می شود. ترکیه به دلیل آنکه دارای جاذبه های گردشگری مختلفی که دارد و همچنین فرهنگ تلفیقی اروپایی و آسیایی، بسیاری از ایرانیان را به خود جذب می کند.


اگر به آنتالیا سفر کنید، در هر صورت شهر قدیمی آنتالیا یکی از جاذبه های توریستی شهر است که حتما بازدید خواهید کرد.فرقی نمی کند در هتلی لوکس و با شکوه مانند هتل مردان پالاس اقامت کنید و یا یک هتل 2ستاره در مرکز شهر،به هر حال قدم زدن در شهر قدیمی با بافت قدیمی لذت بخش است.

شهر قدیمی انتالیا توسط رومیها بنا شده است و با دیواره هایی بلند به دریا ختم می شده است و از این رو تحت حفاظت بوده و نام قلعه را به خود گرفته است.

این شهر توسط سلجوقیان توسعه یافت و به بندرگاهی تبدیل شد و اکنون به یکی از جاذبه های مهم تاریخی شهر محسوب می شود و پیوندی بین گذشته و زمان حال آنتالیا است.

از دیدنیهای شهر قدیمی می توان به خانه های باستانی قلعه اشاره کرد که از نظر معماری بسیار پر بها هستند و بیانگر شیوه ی زندگی،آداب و رسوم و روابط اجتماعی مردم منطقه هستند. همچنین خانه ها بیانگر قدرت اقتصادی مالکان آنها هستند.ولی یک نقطه ی اشتراک دارند و آن این است که همگی آنها از سنگ و چوب ساخته شده اند و یک طرف آنها به سمت خیابان است و سمت دیگر آن به سوی باغچه است با درب و پنجره ی  بیشتر.در این خانه ها آشپزخانه،انبار و اطاق مستخدمین در طبقه ی پایین قرار دارد و صاحب خانه در طبقات بالاتر زندگی می کند.

اما امروزه این خانه های قدیمی با حفظ معماری تنها بازسازی شده اند و به مراکز تفریحی و پانسیون تبدیل شده اند.


تور ترکیه آنتالیا | آنتالیا

تور ترکیه آنتالیا | آنتالیا


از خانه ها و معماری روح بخش که بگذریم به خیابانهای قلعه می رسیم که تنگ هستند و از بندرگاه به طرف بالای قلعه به موازات دیواره ها کشیده شده اند. بندرگاه پایین قلعه دومین بندرگاه مهم تر ترکیه به حساب می آمده و اکنون به مکانی برای تردد قایقهای تفریحی تبدیل شده است.

تور آنتالیا برای شما شگفت انگیز می شود با تماشای این شهر باستانی و قدم زدن در کوچه پس کوچه ها و روح شما می تواند جلا پیدا کند با پلی به گذشته.


دروازه ی هادریان دروازه ی شهر قدیمی


تور ترکیه آنتالیا | آنتالیا


نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.