X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

گردشگری ترکیه، شهر رویایی استانبول

دوشنبه 28 خرداد 1397

بدون شک و هیچ تردیدی شهر استانبول نگین گردشگری ترکیه مانند شهرهای بزرگ و مشهور دنیا همچون لندن، نیویورک یا پاریس دیدنی و مملو از جاذبه های گردشگری است.


تنگه بسفر، روبان آبی استانبول این شهر را از شهر دیگری روی کره ی زمین متمایز ساخته است.


گنبدها و مناره های آبی، خیابان های عریض و کوچه های باریک، خانه های قدیمی و عمارت های لوکس و ویلایی بی انتها، افق شرقی و ساحل تماشایی و... همه به استانبول ارزش گردشگری بالایی اهدا می کنند.شب های استانبول و چراغ هایی که در نقطه به نقطه ی شهر روشنایی شبانه به همراه می آورند، دکه های غذاهای خیابانی، رستوران های شیک و کافه ها و... گردشگری شبانه در این شهر ترکیه را رونق بخشیده اند.


این شهر باستانی ابتدا توسط یونانی ها در قرن هفتم قبل از میلاد مسیح (ع) تاسیس شد. در قرن چهارم میلادی قسطنطنیه ، پایتختی از دنیای مسیحی بیزانس بود که جنگجویان اسلام آن را از اروپای غربی جدا کرده و سرانجام در سال 1453 میلادی به دست ترک های عثمانی افتاد.کاخ توپکاپی از دوران امپراطوری عثمانی ها در شهر استانبول به جا مانده و توصیه می شود حتما در سفر به ترکیه و شهر استانبول از این کاخ تاریخی دیدن کرده و بخشی از تاریخ شهر استانبول را در آن چه درون این کاخ قرار دارد، مشاهده نمایید.


در سفر به ترکیه و شهر استانبول حتما بخشی از گردشگری خود را به شب ها اختصاص دهید. پیاده روی در خط ساحل، امتحان کردن غذاهایی که دکه های غذافروشی ساحلی ارائه می کنند، ورزش ها و تفریحات آبی، تور قایق سواری و... از جذابیت هایی هستند که در شهر استانبول تجربه شان خواهید کرد.


استانبول شهری جادویی ست که می توانید زمان زیادی را در آن به خرید و گشت زنی در پاساژها و مراکز خرید بگذرانید. در این شهر با چمدان های خالی رفته و اگر اهل خرید کردن باشید، چمدان هایتان لبریز به کشور بازخواهند گشت.


نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.