X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

غارهای معروف مالزی

شنبه 6 آبان 1396
تور مالزی  برای علاقه مندان به سفر می تواند تجربه ی بسیار موفقی باشد.

مالزی با داشتن طبیعتی زیبا و جاذبه های گردشگری فوق العاده آماده ی پذیرایی از مسافران است.

در مالزی و شهری چون کوالالامپور بهترین مکان های تفریحی و لوکس ترین هتل های قرار گرفته اند. اما جدای از این ها چیزی که در مالزی با دیگر کشورها متفاوت است، شمار غارهایی ست که در این سرزمین وجود دارند.

البته در بیشتر کشورها و نقاط جهان موفق به مشاهده ی چندین غار خواهیم شد، اما مالزی بیشترین و دیدنی ترین غارهای جهان به خصوص غارهای آهکی را در خود جای داده است.

در این مطلب به تعدادی از مشهورترین غارهای کشور مالزی نگاهی می اندازیم:غار میمون ها
در 13 کیلومتری شمال شهر زیبای کوالالامپور، غار میمون ها یا غار باتو واقع شده است. این غار یکی از غارهای بسیار معروف مالزی و البته از دیدنی ترین غارهای جهان به شمار می رود.

به علاوه در کنار باغ میمون ها معبد زیبای هندوها قرار گرفته است. اغلب توریست هایی که به تماشای غار میمون ها می آیند، پس از دیدن زیبایی های این غار به معبد هندوها نیز سری می زنند. به خصوص این که در بعضی روزها می توانید در این معبد شاهد برگزاری مراسم مذهبی جالبی نیز باشید.غار آهو
غار آهو همان طور که اسم بسیار زیبایی دارد، به واقع غار بسیار زیبایی نیز هست. بیشتر مواقعی که به این غار وارد شوید، گله ای از آهوان را در آن خواهید دید که به دیواره های نمکی آن دهان ساییده و نمک ها را می خورند.

غار آهو در شهر میری Miri واقع شده است و یک غار با 2 کیلومتر طول می باشد که آن را در شمار ده غار بزرگ جهان قرار داده است.غار پریان
غار پریان جزء نخستین غارهایی ست که در مالزی مورد توجه توریست ها قرار گرفته است. این غار در شهر بائو در ایالت ساراواک قرار گرفته و از دور که به آن نزدیک می شوید، مجسمه ی منسوب به الهه ی چینی ها را در ورودی غار خواهید دید. این مجسمه نزد بودایی ها از ارزش و احترام فوق العاده ای برخوردار می باشد.

داخل غار از هوایی خنک که جریان تندی نیز دارد برخوردار می باشد، که در روزهای گرم سال مردم زیادی را به خود جذب می کند.

غار لبخند
مشهورترین غار کشور مالزی، غار لبخند می باشد. بیشتر گردشگرانی که به طبیعت غارها علاقه مندند، غار لبخند مالزی را می شناسند. وقتی به این غار داخل شوید، 7 چشمه ی جوشان و بسیار زیبا در آن خواهید دید که البته افسانه ای نیز در مورد هر یک گفته می شود.


غار گومانتونگغار دیدنی گومانتونگ در میان کوه های آهکی گومانتونگ و در ایالات شرقی صباح قرار گرفته است. مسیری که در این غار پیش روی خود می بینید، تو در تو و بسیار پیچیده به نظر می رسد. اما در واقع راه های آن طوری ست که از هر طرف بروید در نهایت به یک انتها خواهید رسید.

غار نیاح
یکی دیگر از غارهایی که در شهر میری Miri واقع شده است، غار نیاح می باشد. غار نیاح به واقع قدیمی ترین و باستانی ترین غار مالزی به حساب می آید و این را می توان به شهادت سنگ نوشته های باستانی آن تایید کرد. نشانه هایی از زندگی انسان های عصر حجر در این غار به چشم می خورد که ارزش تاریخی بسیاری به آن بخشیده است. به عنوان نمونه باستان شناسان قدیمی ترین اسکلت انسان در جهان را در این غار پیدا کرده اند.

نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.